Epic Fall FRPG


 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Farkas

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Epic Fall FöAdmin
••••••••••Admin••••••••••
Epic Fall FöAdmin

¤Szavazatok : 2
¤Hozzászólás : 391

Farkas Empty
TémanyitásTárgy: Farkas   Farkas I_icon_minitimeHétf. Okt. 22, 2012 2:00 am

Farkas

Történelem:

•Tulajdonságok•

Kiváló érzékkel rendelkezik (reflexek, szaglás, látás, hallás)
A farkas sokkal erősebb az embernél. (Egy kifejlett példány puszta kézzel össze roppanthatja az emberi csontokat.)
Nagyobb ellenálló képességgel rendelkezik, azonban ő sem sebezhetetlen, és szerezhet halálos sérüléseket. (fej lövés, szíven szúrás, kivéreztetés, stb) Nem árt neki az ezüst.
Körülbelül 600-700 évig élnek. A külső tényezők miatt pontos élethosszuk meghatározhatatlan. Annyit tudni (csupán megközelítőleg), hogy a valaha élt legidősebb (és feljegyzett) farkas ennyi idős volt.
Testének vannak emberi szükséglete, anyagcseréje viszont sokkal gyorsabb az emberénél, talán azért is, mert a farkas testhőmérséklete néhány fokkal magasabb.
A gyors anyagcserének, és remek regenerációjuknak köszönhetően öregedésük is lelassul. Évtizedek telnek el, és a farkas emberi alakja még mindig nem változott semmit.
Képtelen utódok nemzésére. A szukáknak nem termelődnek petesejtjei, a hímek pedig magtalanok.
Természetfeletti erejét nem "alanyi jogon" kapja, és nem is az idővel nyeri el. Rejtett, különleges képességei már az első átalakulás pillanatában benne van, úgymond "lappang", de ahhoz, hogy a felszínre kerüljön tanulnia, gyakorolnia kell. A kor ebből a szempontból semmit nem jelent.
Hierarchiájuk a természetben élő farkasokhoz hasonlítható. Egy közösségben élnek, amelyet falkának neveznek. A csoport élén az alfa hím áll. Nagyobb falkákban a szukák is választhatnak maguknak nőstény alfát, aki az alfa hímmel együtt irányítja a falkát, és rend szerint a magánéletben is egy párt alkotnak. Azonban a falka sosem fogadna el egyetlen női vezetőt, amennyiben nem áll egy hím az oldalán. Az alfa addig vezeti a falkát, mígnem egy nála erősebb farkas legyőzi őt tisztességes, nyílt küzdelemben.
A farkas számára az a természetes, ha falkában él. Ezt diktálja az ösztönük, legfőképpen kölyök korukban, mikor még tényleg rászorulnak a falka védelmére. Kivételek felnőtt egyedek köreiből kerülhetnek ki, de annak mindig nyomós oka van.
A farkas erejét a Holdtölte idején elfogyasztott hús (!) adja, a vérnek ehhez vajmi kevés köze van, ezért sem használják egymás között a "vérfarkas" kifejezést fajtájukra.

•Átváltozás•

Farkassá kizárólag "fertőzés", harapás útján válhat az ember, aminek Holdtöltekor ajánlott történnie. Egyrészt azért, mert a farkas csak ekkor képes felölteni teljes alakját, melyben felszabadul az összes olyan hormon, amellyel képes 100%os biztossággal átörökíteni a fajra jellemző tulajdonságokat. Másfelől pedig: az ekkor megharapott embernek szüksége lesz a következő Holdtöltéig eltelő időre, hogy szervezete maradéktalanul felkészülhessen a rá váró megpróbáltatásokra, azaz az első átalakulásra. A nem teliholdkor megharapott farkasok alig 10%-a éli túl az első átalakulását, és kb száz egyedből csupán egy örökli maradéktalanul a fajta tulajdonságait.
A nem megfelelő, "selejt" egyedeket még kölyök korban elpusztítják. Ilyen lehet, ha a farkasnak nem fejlődik ki minden végtagja, vagy zavartan viselkedik, illetve nagyon gyakori jelenség a szellemi visszafejlődés is.
A átváltozás folyamata/tünetei:
Az első jele annak, hogy "valami megváltozott" az emberben, az a harapástól számított 2. vagy 3. napon jelentkezik. Leginkább nyugtalanság, szapora szívverés, "nem találom a helyem" érzésként, amit az éhség vált fel. (Az ekkor még embert) szűnni nem akaró éhség gyötri, amit a vörös hús enyhíthet, illetve kis ideig meg is szüntetheti a tünetet. A ciklus második hetében jelentkezhet szőrösödés is szokatlan helyeken (tenyér, talp, has, bárhol), amit az első átalakulás után le fog "vedleni" magáról az emberi alakjában. A harmadik héten kezd el tudatára ébredni a farkas odabent. Intenzívebb érzelmek (izgalom, harag, nagyon erős vágy) hatására az ember íriszei elszíneződhetnek a farkas szemszínére (mely általában eltér az emberitől), és jelentkezhet halovány, inkább a viszketéshez hasonló érzés a szemfogat tövében és a körömágyakban. A negyedik héten, a Holdtölte közeledtével egyre inkább uralják ösztönök az embert, mintsem a józan ész. Ha eddig nem is volt farkasok között, ekkor már önkénytelenül is keresni kezdi őket, az embereket egyre idegenebbnek érzi természetétől.
Az első átalakulás: Holdtölte éjjelén, mikor a Hold a legmagasabban jár az égen (úgy 11- éjfél táján), a farkas megérzi a "Hold vonzását", ami késztetést is jelent az átalakulásra, és felébreszti a vérszomjat is. Minél idősebb az ember, annál fájdalmasabb lesz az első átalakulás, hisz felnőtt korban a csontok már teljesen megszilárdultak, felvették végleges "formájukat", Holdtöltekor viszont minden porcikájuk darabokra törik. Erre a fájdalomra egyszerűen nem lehet felkészülni, és amiért az ember folyamatosan küzd ellene az átalakulás során, a folyamat akár órákig elhúzódhat, de ez csak azon múlik, hogy mikor adja meg magát az ember, a farkas énjének.
Amennyiben túlélte az átalakulást, az első falat hússal sorsa is megpecsételődik.

•Kölyökkor•
Felnőtt emberek esetében az első átalakulástól számított két évet felölelő időszakot nevezzük így. Farkas alakja is kölyök, amely holdtöltéről holdtöltére növekedik, mígnem másfél- két éves korára teljesen felcseperedik.
A nőstények "nagykorúságát", az ivarérettségtől számítják. A "szukák" minden év január-februárjában "tüzelnek" egy egyéntől változó, nagyjából két hétig tartó időszakban. Vérzés csak ekkor jelentkezik náluk, de az közel sem olyan intenzív, mint az emberi nők menzesze. A hímek természetesen felfigyelnek a nőstény "állapotára", de nem olyan esemény ez, amelyet ne lennének képesek tiszta fejjel tudomásul venni. Tehát a hím és persze a nőstény is végig önmaga marad. Talán a szukák valamivel "hisztisebbek", érzékenyebbek lesznek ebben az időszakban, de ennyi. Visszakanyarodva: A nőstények ivarérettsége, illetve a "nagykorúság", az átváltozást követő második télen következik be.
Amennyiben gyermeket változtatnak vérfarkassá (és amiért sem a hímek, sem a nőstények nem termékenyek már, gyakran tesznek így), a farkas fejlődése felveszi a gyermek növekedésének ritmusát, míg végül mindketten elérik a felnőtt kort, amelytől már öregedésük is le fog lassulni.
A kölyöknek ösztönösen tudnia kell, hol van a helye a falkában. Amelyik nem hódol be az idősebbeknek, azt egyszerűen megölik, hisz ez a fajta tisztelet annyira ösztönös tulajdonságuk, hogy ennek hiánya csak arra utalhat, hogy a példány "selejt".
Ami a behódolás technikai részét illeti: A kölyök kori behódolás annyit tesz, hogy a "kis"farkas lefekszik a földre, és a legsebezhetőbb pontját, azaz hasát "kínálja fel" a dominánsabb farkasnak/farkasoknak. Az idősebb farkasoknak nagyon nagy bajban kell lenniük ahhoz, hogy ilyen mértékben kelljen kiszolgáltatni magukat. Ők inkább "csak" hátracsapják a füleiket, lábaikat kissé megrogyasszák, mintha meglapulni készülnének, és farkukat behúzva, szűkölve/nyüszítve tesznek meg egy félkört a domináns egyed (például az alfa hím vagy alfa nőstény) előtt! és sosem mögötte.
Az, hogy a kezdetektől számítva mennyire uralja a farkasát, a holdtöltekor rászabaduló vérszomjat és az idegen, elsöprő erővel rátörő ösztönöket a kölyök, csakis az ember jellemétől függ. Például, ha az embernek volt valamilyen függősége korábban (drogfüggőség, alkoholizmus, játékszenvedély, stb), ami egyszer már elhatalmasodott rajta, és nem tudta leküzdeni, akkor nagyon valószínű, hogy nehezebb dolga lesz majd megzabolázni a farkasát. De mire úgymond "felnő" a szörnyeteg, addig az ember is megtanulja kezelni/uralni azt, és az átváltozások időtartama is folyamatosan csökkenni fog. (Mire kifejlődik a farkas, csupán 2-3 másodpercet vesz igénybe a folyamat.)
A kölyök farkas csak Holdtöltekor képes átalakulni. Szüksége van még arra a vonzásra ahhoz, hogy meginduljon az átváltozás folyamata.

•Farkasbőrben•
A kifejlett farkasoknak 3 alakot ölthetnek magukra. (Különleges képessége ugyanúgy működik mindhárom alakban.)
1., ember
2., közönséges farkas
3., a teljes "vér"farkas
A közönséges farkas, miként az elnevezés is utal rá: első ránézésre semmiben nem tér el az átlagos farkasok alakjától. Különbség az íriszekben fedezhető fel, amennyiben az eltér a farkasok szokványos barna, fekete, vagy borostyán szemszíneitől.
Ebben az alakban semmivel sem erősebbek, mint mondjuk az emberiben, talán valamivel ügyesebbek és gyorsabban futnak a négy mancsnak köszönhetően.
A farkas ezt az alakot kedveli leginkább, melyet bármikor magára ölthet.
Rendkívül kifinomult érzékekkel rendelkeznek. Kilométerekről is képesek kiszagolni egymást, és néhány száz méteren belül felismerhetik a mágiával telített lényeket, még akkor is ha abban az adott pillanatban nem használják természetfeletti képességeiket.

A teljes farkas alak: Kinézetük megegyező a közönséges farkas alakkal. Az első, és leginkább feltűnő különbség a magasságukban van. Ebben az alakba ugyanis marmagasságuk csaknem két méter. Súlyuk megközelítőleg két mázsát nyom, és nagyjából 13-15 kg friss húst fogyasztanak el holdtölte éjszakáján. Hogy ez a hús ember, vagy állati eredetű, az nem számít. Ezt az alakot a többség csak Holdtölte idején képes felölteni. Ereje ekkor teljesedik ki igazán.

•Jelenleg Bostonban...•
A bostoni falka alfája jelenleg Michael Abraham Vaughn, akit kérésre a staff mozgat NJK-ban.
Michael leváltható az alfa hím posztról.

•Különleges képességek•

Aura: A farkas érzékeli mások (farkas, ember, vámpír) aurájának rezgéseit. Ebből kaphat támpontokat a másik hangulatáról, szándékairól, tudhatja, hogy mikor hazudnak neki, vagy mondanak igazat.
Kúrál: Habár igazán gyorsan regenerálódnak, néha szükség van arra, hogy a farkas támogassa társát saját életenergiájával. A képesség annyit tesz, hogy a farkas eladományozza életenergiáját egy fajtársának, akinek talán pont ezzel menti meg az életét. A képesség kis eséllyel működhet halandókon is, de ahhoz a farkas részéről erős érzelmi kötelék szükséges.
Hívás: A farkas képes hullámokban ellökni magától auráját, minek rezgéseiből társai akár több kilométerről is leolvashatják, hogy hol van, és milyen állapotban. 4. szint felett a farkas képes manipulálni saját auráját, amivel állatokat, vagy embereket is képes magához csalogatni.

Néha, nagyon ritkán teremtetnek olyan farkasok is, akik rendelkeznek (a fent említetteken felül) egy-egy sajátos különleges képességgel is.
A fórumon is van lehetőség ilyen különleges farkas karaktert alkotására, ellenben a staff fent tartja a jogot arra, hogy visszautasítsa a túl nagy mágiahasználatot igénylő képességeket. Egy farkas sosem fogja úgy gyakorolni a mágiát, akár a boszorkányok, akik eleve erre teremtettek. Ezt kérjük figyelembe venni a különleges képességed megválasztásakor.




A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Okt. 22, 2012 2:15 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://epicfall.hungarianforum.com
 

Farkas

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Epic Fall FRPG :: Üdv az Epic Fall frpg-n! :: A fórumról :: Játszható fajok-